بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

چکیده این مطلب: برای رسیدن به بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، لازمه که تمام نکاتی که باعث میشند ما در این مسیر سرعت بیشتری بگیریم رو فرابگیریم. من روشی رو که رفته‌ام با دوستانم درمیان میگذارم.

دانلود PDF این مقاله

تذکر: این مطلب قسمت دوم از سلسله مطالب مرتبط با یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم هست، پس اگر قسمت اول را مطالعه نکرده‌اید شاید بهتر باشد کمی وقت به مطالعه‌ی آن اختصاص دهید یا نیم‌نگاهی به آن بیندازید تا در ادامه‌ی مطالعه‌ی این مطلب بتوانید بهتر سیر موضوعی را دنبال کنید.

اصلا بررسی موضوعی تحت عنوان ” بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ” صحیح است؟!

میدانم دوست ندارید وارد بحث های فلسفی بشویم و الکی مقدمه ای دراز بخوانیم. فقط این را بگویم که هر کس میتواند در یادگیری زبان انگلیسی قلق های خودش را داشته باشد. اما آیا همه‌ی افرادی که در حال حاضر دنبال تقویت زبان انگلیسی خودشان هستند- که مطمئنا تا بحال چندین بار روش های جدید و تکراری را امتحان کرده اند- میدانند قلق یادگیری‌شان واقعا چیست؟!

از این پاراگراف میتوانید بگذرید، بار آموزشی‌اش کم است:

شما مطمئنا بارها دیده و شنیده اید که افراد مختلف هر روش از یک گوشه‌ی جامعه بلند میشوند و ادعا هایی میکنند، برخی از آنها شبیه به این جملات هستند:

 • زبان انگلیسی را با ما در ۶۰روز یادبگیرید.
 • در موسسه آموزش زبان انگلیسی A  در عرض ۲ ماه آیلتس فلان را بگیرید.

  (نکته راجع به نحوه نوشتن کلمه ی آیلتس: ما کلمات انگلیسی را وقتی میخواهیم با حروف فارسی بنویسیم سعی میکنیم همان طور که آن کلمه تلفظ میشود آن را بنویسیم؛ مثلا: کلمه‌ی fast را به شکل فست مینویسیم که درست و منطقی است. اما، وقتی به کلماتی میرسیم مانند listening و IELTS و این کلمات یک حرف داخلان دارند که تلفظ نمیشود- حرف ت- اینجاست که یک ایراد در نوشتن فارسی این کلمات پدید می آید!خیلی از ما- شاید خیلی وقت ها خود من هم- برای اینکه به دیگران بگوییم که بلدیم این کلمات را درست تلفظ کنیم، شکل نوشتاری را فدای اثبات بلد بودن خودمان میکنیم و مینویسیم لیستنینگ! درصورتی که لیسنینگ صحیح است. یا مینویسیم آیلتس، در صورتی که آیلس صحیح است! این قضیه تا آن جایی پیش رفته که حتی وقتی در داخل گوگل هم سرچ میکنی *آیلس*، گوگل بیچاره فکر میکند تو اشتباه تایپ کرده ای و حرف ت را جا انداخته ای!

  تکرار یک چیز اشتباه توسط جامعه حتی گوگل را هم به اشتباه میندازد، پس بهتر است هنگام انتخاب روش انجام یک کار اگر سیر کلی جامعه و اکثریت نظرشان به انجام کاری به یک نحو مشخص است، ما چند دقیقه ای بنشینیم و به درستی  آن روش فکر کنیم.)

  the right way of typing the word IELTS in Farsi
  the right way of typing the word IELTS in Farsi
 • بهترین روش یادگیری زبان با ریشه شناسی.
 • فقط با کدینگ تمام لغات انگلیسی را قورت دهید.
 • جعبه لایتنر یک روش علمی و کاربردی در به یادسپاری واژگان که افراد باهوش استفاده میکنند.
 • آموزش زبان انگلیسی با فیلم فقط در ۲ ترم(داخل کلاس فیلم پخش میکنند و شما میبینید و هر چند دقیقه یکبار نکاتی از فیلم رو برای شما توضیح میدند | لازم به توضیح هست که روش آموزش با فیلمِ ما در ۳۰نما زبان متفاوت است)
 • و روش های دیگری که حتما شنیده اید و خواهید شنید…

اما،

با وجود تمام این روش ها هنوز هم یادگیری زبان انگلیسی برای خیلی ها-اگر نگوییم بیشتر افراد- رویایی هست که در سر میپرورانند. ایراد کار کجاست؟ مگر نه اینکه همه افراد- بیشتر افراد!- روش های مختلف یادگیری زبان انگلیسی را  امتحان کرده اند، پس چرا هنوز هم نه تنها به رشد دلخواهشان در زبان انگلیسی نرسیده اند و درست و روان نمیتوانند صحبت کنند، بلکه هنوز قلق یادگیری موثرِ خوشان را هم پیدا نکرده اند که بتوانیم با کمی خوش بینی بگوییم: آهان، روش درست یادگیری زبان انگلیسی قلق خودم را بالاخره پیدا کردم، حالا با صرف زمان میتوانم به درجه‌ی دلخواه خودم در زبان برسم!

خب،

تا جایی که بنظر من میرسد، این عدم آگاهی دو دلیل اصلی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.
متاسفم! هنوز در بند مقدمه‌ی این مطلب هستیم!

نکته:  خوش حال میشوم در قسمت نظرات این صفحه با هم بر سر دیدگاه های شما از این قضیه بحث کنیم اگر دوست داشتید.

two reasons you don't get to know how to learn English in your best way possible
two reasons you don’t get to know how to learn English in your best way possible

دو دلیل اصلی که هنوز قلق یادگیریِ مخصوص خودتان را در بحث زبان انگلیسی پیدا نکرده اید

 1. تنبلی در یادگیری زبان انگلیسی

  (اگر مثل من از خواندن این کلمه هم حس ناخوشایندی بهت دست میده، فکر کنم بهتر باشه کمی راجع به سبک زندگیمون تجدید نظر کنیم!)
  در مورد تنبلی اول این دو صفحه رو ببینید بعد برگردید اینجا تا جمع بندی کنیم و نتیجه گیری نهایی رو انجام بدیم؛ رفع تنبلی در آموزش زبان انگلیسی : مطلب شماره ۱ + مطلب شماره ۲

  خب، تا اینجا اگر صفحات بالا رو باز کرده باشید با چند روش مقابله با تنبلی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدین. دلیل اینکه من این موضوع رو اینقدر بزرگش کردم و اولین دلیل رو هم همین قرار دادم این هست که اگر واقعا بخوایم با خودمون صادق باشیم باید اقرار کنیم که خیلی هامون علارغم ادعا هایی که داریم مبنی بر امتحان کردن تمام روش ها و ساعت ها وقت گذاشن برای زبان، هنوز تنبلی و کم انگیزه بودن یک از موانع بزرگ پیشرفت ماست در امر یادگیری زبان انگلیسی.
  اگر واقعا به زبان انگلیسی نیاز ندارید اصلا وقتی بهش اختصاص ندین، اصلا خودتون رو اذیت نکنید و احتمال خالی شدن جیبتون توسط برخی از این روش های گفته شده در بالا رو صفر کنید!

  managing priorities to handle must be done stuff of learning English
  managing priorities to handle must be done stuff of learning English

  اما اگر به این حد از یقین رسیده اید که زبان انگلیسی از نان شب هم واجبتره -یا حداقل هم ارزشه باهاش!- پس کاری که باید انجام بدین و انجام نمیدین این خواهد بود:
  زبان انگلیسی رو جدی بگیرید و براش ارزش قائل باشید!

  توجه کردین که وقتی که کاری رو قصد دارین هر روز انجام بدین معمولا اون رو وارد برنامه کاری روزانه تون میکنید. و هر روز آخرین کاری که تیک نمیخوره و انجام نمیشه همبن هست، اینطوری هیچ وقت به اون کار توجهی نمیشه، باید از ته لیس کار های روزانه جدا بشه و بیاد بالاتر.‌

  باید یادگیری زبان انگلیسی جزو اولویت های مهم  شما باشه-حداقل الان که این مطلب طولانی رو تا اینجا خوندین مشخصه که واقعا برای یادگیری زبان انگلیسی جدی هستید و این ستودنی هست- تبریک میگم بهتون- پس این تصمیم رو قطعی کنید: زبان انگلیسی از این به بعد آخر لیست کار های روزانه نیست، حتما در روز تایم مناسب و با کیفتی به زبان انگلیسی اختصاص خواهم داد.

  2 different attitudes of paying your dues
  2 different attitudes of paying your dues

  یکی از توصیه های بسیار مهمی که از همه شنیده ایم این بوده که کار امروز رو به فردا نندازیم. خب مسلما وقتی یک چیزی اینقدر تکرار میشه و این چنین توصیه ای بار ها و بار ها به ما گوشزد شده، میشه فهمید که این قضیه ی عقب انداختن کارها پاشنه ی آشیل خیلی از ما هاست.

  خیلی هامون به طرز دقیق و جالبی بر اساس سرچ ها و پرس جو ها از دبیران مختلف زبان انگلسی توی پی وی تلگرام و دایرکت اینستاگرام و حتی به صورت حضوری، میدونیم باید برای تقویت زبان انگلیسی دقیقا چه قدم هایی رو برداریم و این رو هم میدونیم که این قدم ها باید به صورت روزانه برداشته بشه و مهم تداوم داشتنش هست.

 2. عدم اطلاع از روش های موثر یادگیری زبان انگلیسی و ترس از پیمودن راه های جدید
    ادامه دارد (به زودی تکمیل میشود)

One thought on “بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

 1. حسنا مجیدی میگوید:

  سلام من تازه با اموزش زبان انگلیسی با مشاهده فیلم شما اشنا شدم خیلی استفاده میکنم مرسی

  • امیرمحمد کرمعلی میگوید:

   سلام و درود، خیل خوشحالم که در این مسیر همراه ما هستید.
   حتما در کانال تلگرام ما هم باشید چون آرشیو کامل مطالب فعلا تلگرام هست، آیدی: EIPC1
   موفق باشید…

 2. حسنا & میگوید:

  سلام من تازه با اموزش زبان انگلیسی با مشاهده فیلم شما اشنا شدم خیلی استفاده میکنم مرسی

  • امیر&# میگوید:

   سلام و درود، خیل خوشحالم که در این مسیر همراه ما هستید.
   حتما در کانال تلگرام ما هم باشید چون آرشیو کامل مطالب فعلا تلگرام هست، آیدی: EIPC1
   موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.